Vaja evakuacija in reševanje otrok in zaposlenih iz šole v Nazarjah

V dogovoru s vodstvom šole Nazarje se je 15.10.2010 ob 12.00 uri med odmorom izvedla vaja: "Umik iz stavbe šole zaradi požara" Dogovor je bil, da se izvede umik tako, kot je predvideno v požarnem redu in po evakuacijskih poteh in se zberejo na prostoru ki je predviden za vsak razred posebej. Tam vodja razreda prešteje, če so se vsi varno umaknili in poroča vodji evakuacije.
V scenariju je bilo dogovorjeno, da se eden učenec pogreša. Tu je nastopila ekipa gasilcev iz našega društva in vstopila v šolo z izolirnimi dihalnimi aparati, našla pogrešanega učenca mu namestila rezervno duhalno masko in ga prinesla na varno kjer bi ga prevzela NMP.
Izvedli smo še prikaz izdelave pene ,predstavili gasilske aparate in gasilsko vozilo.

Vaja v tovarni BSH Nazarje

Danes 14.10.2010 smo se v podjetju BSH Nazarje v mesecu požarne varnosti udeležili skupne vaje. Sodelovali so tovarniški gasilci, tovarniška civilna zaščita ter PGD Mozirje , PGD Velenje in PGD Nazarje.Vaja je temeljila na predpostavki, da so se vnele mastne krpe v kontejnerju blizu proizvodne hale. Pomen vaje je bil predvsem na tem, da se trenira usklajenost delovanja vseh sodelujočih.

Srečanje starejših gasilcev in gasilk na Rečici ob Savinji

V torek 7. septembra je organizirala komisija za starejše gasilce pri GZ ZSD s sodelovanjem PGD Rečica ob Savinji srečanje starejših gasilcev in gasilk-veteranov v Rečici ob Savinji. Najprej jih je pozdravil župan občine Rečica ob Savinji Jeraj Vincenc, nato so imeli predavanje na temo: zdravo življenje v tretjem življenjskem obdobju, podelili priznanje najstarejšemu gasilcu in gasilki in nazadnje je sledilo družabno srečanje v gasilskem domu PGD Rečica ob Savinji. Iz PGD Nazarje se je srečanja udeležilo 15 članov. Imeli so se lepo in si želijo še večkrat takšnih srečanj.

Članek napisal: Predsednik komisije za starejše gasilce-veterane Špende Franc, slike pa prispeval Kotnik Stanko

Operativni člani PGD Nazarje

Poglejte si članski kotiček v rubriki"Obvestila za člane"

Nazarje 03.09.2010

Novo za člane PGD Nazarje
Oglejte si zapisnik 17.redne seje UO in NO, ki bila 27.08.2010 na članskih straneh pod Zapisniki!