Vaja v tovarni BSH Nazarje

Danes 14.10.2010 smo se v podjetju BSH Nazarje v mesecu požarne varnosti udeležili skupne vaje. Sodelovali so tovarniški gasilci, tovarniška civilna zaščita ter PGD Mozirje , PGD Velenje in PGD Nazarje.Vaja je temeljila na predpostavki, da so se vnele mastne krpe v kontejnerju blizu proizvodne hale. Pomen vaje je bil predvsem na tem, da se trenira usklajenost delovanja vseh sodelujočih.

Srečanje starejših gasilcev in gasilk na Rečici ob Savinji

V torek 7. septembra je organizirala komisija za starejše gasilce pri GZ ZSD s sodelovanjem PGD Rečica ob Savinji srečanje starejših gasilcev in gasilk-veteranov v Rečici ob Savinji. Najprej jih je pozdravil župan občine Rečica ob Savinji Jeraj Vincenc, nato so imeli predavanje na temo: zdravo življenje v tretjem življenjskem obdobju, podelili priznanje najstarejšemu gasilcu in gasilki in nazadnje je sledilo družabno srečanje v gasilskem domu PGD Rečica ob Savinji. Iz PGD Nazarje se je srečanja udeležilo 15 članov. Imeli so se lepo in si želijo še večkrat takšnih srečanj.

Članek napisal: Predsednik komisije za starejše gasilce-veterane Špende Franc, slike pa prispeval Kotnik Stanko

Operativni člani PGD Nazarje

Poglejte si članski kotiček v rubriki"Obvestila za člane"

Nazarje 03.09.2010

Novo za člane PGD Nazarje
Oglejte si zapisnik 17.redne seje UO in NO, ki bila 27.08.2010 na članskih straneh pod Zapisniki!
Novi SPIN

VSEM PGD V GZ ZSD MOZIRJE

Glede na to, da že nekaj časa uporabljamo novi SPIN, vam posredujemo pomembno obvestilo v zvezi z njegovim izpolnjevanjem in zaključevanjem - velja še posebej za vodje intervencij in vse sodelujoče enote na intervencijah.

Pojasnilo je pripravil Gregor Križnik. V primeru nejasnosti se lahko obrnete nanj ali na tajnika GZ ZSD.

Tajnik GZ ZSD Mozirje

Božo Križnik

NOVI SPIN - ZAKLJUČEVANJE IN IZPOLNJEVANJE

Menim, da bi na uporabnike v GZ ZSD bilo dobrodošlo poslati tole v izogib kasnejšim zapletom. Povzetem današnjega razgovora z Grigorijem Krupenkom iz URSZR.

Pri novem SPIN-u je kot prej vodja intervencije lahko sočasno le en gasilec. Če se med intervencijo samo vodje menjajo, je potrebno to pri poročanju na Regijski center za obveščanje tudi opozoriti in podati časovno opredelitev od kdaj do kdaj je posameznik vodil intervencijo.

VSAKA gasilska enota, ki je sodelovala na intervenciji, mora tudi sama izpolniti podatke o svojem sodelovanju, zlasti pomembni so tu stroški intervencije, morebitne poškodbe ter ostalo. POZOR! - Enota oziroma PGD lahko to stori le z društvenim geslom! To je potrebno in mogoče storiti le v 5 dneh po tem, ko vodja intervencije odpre poročilo v svojem SPIN-u (in ga seveda zaključi, kar pa ni pogoj za omogočeno izpolnjevanje s strani ostalih enot!)

Ob tem je potrebno opozoriti, da naj vodje intervencije SPIN-e zaključujejo čimprej po končani intervenciji in naj o zaključku poročila obvestijo tudi vodje sodelujočih enot, da ne bi prišlo do prekoračitve roka za izpolnjevanje, saj po 5 dneh vnašanje in popravljanje podatkov v SPIN-u ni več mogoče!
Na to bi bilo smiselno biti pozoren zlasti zaradi morebitnih povračil stroškov, da ne bo prihajalo do zapletov kot je bilo po neurju na območju Črnivca!
Prav tako pa je po zaključenih poročilih v SPIN-u potrebno v Vulkanu pod vsako intervencijo vpisati sodelujoče gasilce poimensko in pa uporabljena vozila oziroma opremo!

Lep pozdrav,

Gregor Križnik