Odprt tečaj za mentorje mladine

Od Helene Brglez smo dobili naslednje obvestilo.

Pozdravljeni.

V Vulkanu je odprt tečaj za mentorja mladine za našo regijo. Tečaj Bo potekal v naslednjem letu in sicer: 13. In 14.5. Ter 20 in 21.5. Za kraj se dogovorimo naknadno - glede na to, iz katere GZ Bo največ prijavljenih. Prosim če obvestite svoja društva in člane.

LP

Helena

Obisk Miklavža

V nedeljo 5.12.2010.nas je obiskal dobri Stric Miklavž, ki ga pri nas zastopa Goran. Hvala, pa nasvidenje prihodnje leto!

Preizkušanje orodja Holmatro

V soboto 20.11.2010 je Gasilska oprema pripeljala pred naš gasilski dom opremo za reševanje firme Holmatro. Zbralo se nas je približno 15 članov PGD Nazarje, dva predstavnika Gasilske opreme in pa član Kranjske poklicne brigade. Najprej smo si ogledali predstavitveni film o uporabi orodja za reševanje potem pa na prostoru pred gasilskim domom to orodje tudi preizkusili. Več o tem  bo napisal poveljnik društva.

Razpis izobraževanja v organizaciji GZS za leto 2011

Spoštovani!

Obveščamo vas, da je na spletni strani Gasilske zveze Slovenije
(www.gasilec.net) objavljen Razpis izobraževanj v organizaciji Gasilske
zveze Slovenije za leto 2011. Razpis je bil potrjen na seji UO GZS. Prosimo,
da kandidata iz vaše zveze prijavite v skladu z razpisnimi pogoji in pri
prijavljanju upoštevate roke prijav. Razpis se nahaja tudi v priponki.

POMEMBNI DATUMI:
-       26. oktober 2010 - objava Razpisa 2011
-       5. november 2010 - odprtje tečajev v Vulkanu za pomladni del
-       15. december 2010 - zaključek prijave za pomladni del
-       30. marec 2011 - rok za prijavo za reševanje iz vode
-       21. april 2011 - odprtje tečajev v Vulkanu za jesenski del
-       20. junij 2011 - zaključek prijav za jesenski del

Vse ostale važne informacije so napisane v Razpisu, prosimo, da si jih
preberete in jih upoštevate.

V upanju na uspešno izobraževanje v letu 2011, vas pozdravljamo z gasilskim
pozdravom!

Gasilska zveza Slovenije

Vaja evakuacija in reševanje otrok in zaposlenih iz šole v Nazarjah

V dogovoru s vodstvom šole Nazarje se je 15.10.2010 ob 12.00 uri med odmorom izvedla vaja: "Umik iz stavbe šole zaradi požara" Dogovor je bil, da se izvede umik tako, kot je predvideno v požarnem redu in po evakuacijskih poteh in se zberejo na prostoru ki je predviden za vsak razred posebej. Tam vodja razreda prešteje, če so se vsi varno umaknili in poroča vodji evakuacije.
V scenariju je bilo dogovorjeno, da se eden učenec pogreša. Tu je nastopila ekipa gasilcev iz našega društva in vstopila v šolo z izolirnimi dihalnimi aparati, našla pogrešanega učenca mu namestila rezervno duhalno masko in ga prinesla na varno kjer bi ga prevzela NMP.
Izvedli smo še prikaz izdelave pene ,predstavili gasilske aparate in gasilsko vozilo.