Podpis aneksa o gasilski javni službi

Pred tem svečanim delom je bil sestanek z županjo kjer smo člani PGD Nazarje milo rečeno predebatirali z županjo o načinu financiranja društev.

Spodaj navedeni članek je prenesen iz spletne strani občine Nazarje.

03.02.2012

Županja Majda Podkrižnik je predsednike prostovoljnih gasilskih društev nazarske občine in predsednika zgornjesavinjske gasilske zveze povabila na slovesni podpis aneksa o gasilski javni službi za letošnje leto. Gasilsko zvezo Zgornje Savinjske doline je zastopal predsednik Janko Žuntar, društva pa Roman Krajner iz PGD Nazarje, Miro Brezovnik iz Šmartnega ob Dreti in Miran Levar iz Gorice ob Dreti. Podpisu sta prisostvovala tudi poveljnik občinskega gasilskega poveljstva Jernej Riga in regijski poveljnik Nikolaj Vihar.

Županja je ob tej priložnosti dejala: »Le če se razumemo, lahko delujemo v korist ene in druge strani, predvsem pa v korist pomoči potrebnih občanov. Povedati je treba, da je zame kot županjo izrednega pomena, da se v primeru potrebe po ukrepanju lahko naslonim na vas in na vaše strokovno znanje. Za gasilsko dejavnost smo letos iz proračuna namenili nekaj več denarja kot prejšnje leto in sicer okoli 50.000 evrov.« Od tega je nekaj manj kot 20.000 evrov za redno dejavnost in izobraževanje, približno 15.000 evrov za nakup gasilskega avtomobila za PGD Gorica ob Dreti. Za ostalo opremo je nekaj več kot 7.000 evrov, računajo na 6.000 evrov požarne takse, nekaj sredstev pa je namenjenih delovanju gasilske zveze. Tako za delovanje celotnega področja zaščite in reševanja dosegamo 3,1 odstotka od primarnega proračuna, kar je tudi v skladu priporočili. Predlagam pa društvom, da pregledajo potrebe po nakupu opreme, morda bi se dalo kaj zmanjšati.«.«

Predsednik Gasilske zveze Zgornje Savinjske doline Janko Žuntar je menil, da so bili predhodni pogovori uspešni in da se gre v podpis aneksa brez zamer in nejasnosti. Odnosi med gasilci morajo biti dobri, saj je le tako mogoče dobro delati tudi na morebitnih intervencijah. Temu mnenju se je pridružil tudi regijski poveljnik Vihar.

Županja je še dodala, da bo treba več pozornosti v občini nameniti preventivni dejavnosti na področju varnosti. Iz tega razloga bo v kratkem srečanje z gasilskim občinskim poveljstvom in štabom civilne zaščite.

Tudi nasmeški na sliki mislim da so bolj kot ne, naučeni!

Obvestilo članom
V rubriki članski kotiček "Zapisniki" je zapisnik 24. seje UO in NO
Sprejem novih statutov in splošnih aktov v PGD

Na Plenumu GZS je bil v mesecu maju sprejet sklep, da se pristopi k pripravi sprememb statuta GZS, zaradi uskladitve s Pravili gasilske službe in spremembami veljavne zakonodaje. Dogovorjeno je tudi bilo, da delovna skupina, ki bo pripravljala spremembe statuta GZS pripravi tudi vzorčne splošne akte za GZ in PGD.

Za PGD so pripravljeni predlogi statuta in splošni aktov:

1. Statut PGD
  2. Pravilnik o organizaciji poslovanja
  3. Pravilnik o finančno materialnem poslovanju
  4. Pravilnik o disciplinskem postopku v
Rok za uskladitev statutov je 15.07.2012.
Podrobnosti si lahko ogledate na spletni strani GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE (klik)
Voščilo!
Dragi kolegi gasilci
Blagoslovljen Božič

in srečno, predvsem pa
zdravo v letu 2012 vam želi administrator spletne strani!

PRAVILNIK O GASILSKIH UNIFORMAH, OZNAKAH, ČINIH, OPREMI TER IZKAZNICAH
Na tej povezavi je dostop do Pravilnik -a o gasilskih uniformah, oznakah, činih, opremi in izkaznicah.