Usposabljanje NMP za vsa tri PGD v občini Nazarje

V nedeljo 20.01.2013 je v prostorih PGD Nazarje potekalo izobraževanje operativnih članov vseh treh društev občine Nazarje. Predavanje je zajemalo tematiko Nudenja Prve Mediciske Pomoči. Predavatelji so v teoretičnem delu opisali možne vzroke za poškodbe in kako se pristopi k nudenju prve pomoči, v drugem delu pa so nam na lutki prikazali  kako pristopimo k ponesrečencu, pri katerm sumimo, da ima zastoj srca in da ne diha. Pokazali so nam tudi uporabo difibrilatorja, obnovili smo namestitev visoke ovratnice in učinkovite imobilizacije z KED (Kendrick Exstrication Device), ter stabilizacije in prenos ponesrečenca z zajemalnimi nosili. To izobraževanje je bilo namesto odpadle občinske vaje v mesecu oktobru 2012. vsi pa vemo, da pa smo v začetku novembra imeli veliko dela z poplavami.
Kakorkoli to izobraževanje je bilo koristno in če bo pomaglo samo enemu ponesrečencu do boljše pomoči smo naredili dobro delo.

Nekaj slik:

Spoštovane gasilke, gasilci, veteranke, veterani, gasilska mladina!

Želimo vam prijetne praznike in vse dobro v letu 2013!

PGD Nazarje

8. Plenum GZS V Nazarjah odpadel

V Nazarjah v Domu kulture je dne: 8.12.2012 ob 10.00 uri bil sklican 8. Plenum Gasilske Zveze Slovenije. Prišli so delegati iz tistih delov Slovenije kjer snežne padavine niso bile prevelike ali pa so bile razmere na cestah bojše. Kljub temu, da se je nekaj časa čakalo je bilo delegatov premalo, tako, da se je v Nazarski dvorani odvil le neformalni del plenuma. Najprej so učenci Nazarske glasbene šole pod vodstvom Katje Gruber zapeli Slovensko himno, potem je moderator Kotnik Franci povabil predstavnika GZS da sta predstavila kako je potekalo pridruževanju mednarodnem gasilskem združenju CTIF kajti GZS letos praznuje 20. let članstva v tej organizaciji.Po predstavitvi je vse prisotne pozdravila ga. županja Majda Podkrižnik, nato predsednik GZ ZSD Janko Žuntar, nato gen.dir. na ministrstvu za zaščito in reševanje Darko But in na koncu še predsednik GZS Koren.Čisto na koncu so zapeli še učenci Nazarske šole in gostje in delegati so se rašli.

Miklavž

Dragi Miklavž prinesi nam nekaj EUR-jev, da bomo lahko sanirali (popravili) gasilski dom katerega večkrat kot Ti obiščejo velike vode.

CEPLJENJE PROTI SEZONSKI GRIPI 2012/2013
Obveščamo tiste gasilce PGD Nazarje, ki so se prijavili da bo CEPLJENJE PROTI GRIPI v Zdravstvenem domu Nazarje v ambulanti v prvem nadstropju. Cepljenje proti sezonski gripi bo organizirano v sredo 12.12.2012 od 13.00 ure do 14.00 ure.