Vaja občinskega poveljstva občine Nazarje

V mesecu požarne varnosti je poveljstvo občine Nazarje organiziralo skupno vajo na požarnem območju PGD Nazarje. zagorelo naj bi stanovanjsko poslopje. Prilagamo nekaj fotografij.

Avtor slik:Meri Gluk

GASILSKI DOMOVI OPROŠČENI PLAČILA DAVKA
Vlada Republike Slovenije je danes, 17. oktobra 2013, na 29. redni seji v predlog Zakona o davku na nepremičnine vnesla nekatere izjeme plačila davka. Med njimi so tudi gasilski domovi, ki so oproščeni plačila davka.
Špende Franc praznuje 70.let

Naš dolgoletni še vedno aktivni član Špende Franc praznuje 27.06.2013 70.let. Vsi, ki ga poznamo mu želimo še veliko uspešnih in predvsem zdravih let.

Da pa ne bi pozabil smo mu pri njegovem domu postavili mlaj in na njega pritrdili znak z njegovo obletnico, spodaj pa dodali prijatelja gasilca, če mu bo kadarkoli potrebna družba.

Zaključna vaja 20.generacije poklicnih gasilcev
 Danes v četrtek, 20. junija 2013, je bila ob 14. uri v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje RS na Igu zaključna vaja 20. generacije poklicnih gasilcev. Med kandidati je bil tudi naš član Uroš Debeljak . Vajo so si ogledali starši in brat Uroša ter predsednik in poveljnik  GZ ZSD Janko Žuntar in Bric Slavko ter člana PGD Nazarje Krajnc Matej  in Ivan Krefl.Udeležila sta se je tudi Jošt Jakša in Franc Petek, predsednik in poveljnik Gasilske zveze Slovenije.

Vajo si je - v okviru obiska Izobraževalnega centra - ogledal Roman Jakič, minister za obrambo RS. V nagovoru je poudaril pomen visoke stopnje usposobljenosti, ki je potrebna za uspešno reševanje človeških življenj.

Vsi kandidati so zaključno vajo in šolanje uspešno opravili.

89.Občni zbor PGD Nazarje

V soboto 2.2.2013 je v večnamenski dvorani PGD Nazarje potekal 89. Občni zbor. Pričel se je ob 18.00 uri s pozdravom predsednika Krajner Romana. Po izvolitvi organov zbora se je odločalo tudi o načinu volitev in ker je bilo kandidatov za vodilne funkcije v PGD Nazarje samo po eden za vsako funkcijo je volilno telo odločilo, da bodo volitve javne. Zatem so sledila poročila o dejavnostih v letu 2012. V točki razprava po poročilih ni bilo komentarjev ali pripomb, sledilo je poročilo verifikacijske komisije, ki je ugotovila, da je zbor sklepčen. V nadaljevanju se je sprejel zaključni račun za leto 2012 in razrešil Upravni in Nadzorni odbor.
V točki volitve je kandidacijska komisija predstavila kandidate za vodilne funkcije v PGD Nazarje. Za vsako mesto se je prijavil samo po eden kandidat. Za predsednika je kandidiral stari predsednik Krajner Roman in bil tudi izvoljen, Za poveljnika je kandidiral stari poveljnik Cigale Boštjan in bil tudi izvoljen. Vsak je potem predstavil tudi svoje ekipo s katero bo izvrševal svoje poslanstvo. Za predsednika nadzornega odbora je kandidiral Glušič Franc in bil tudi izvoljen. Za predsednika disciplinske komisije pa je kandidiral Bastl Franc in bil ravno tako izvoljen.
Nato je novi-stari predsednik prebral plan dela za leto 2013, blagajnik pa je predstavil finančni načrt. Predlagana in potrjena je bila tudi manjša sprememba statuta in to v tistem členu kjer je zapisano koliko je zakonitih zastopnikov društva.
Sledila je podelitev odlikovanj , priznanj in napredovanj. Tu je potrebno omeniti, da je odlikovanje za posebne zasluge prejel stari-novi poveljnik Cigale Boštjan. Potekala je še izvolitev dveh delegatov za skupščino GZ ZSD in bila je dana možnost da člani podajo pobude in predloge.
Sledila je točka besede gostov. In po tej točki zaključek občnega zbora, ki se je nadaljeval v družabnem večeru.

Pozdrav Predsednika Krajner Romana (masko nosi zaradi preprečitve okužbe, ker je pred nedavno imel kirurški poseg)

Pozdrav županje občine Nazarje Podkrižnik Majde

Govor predsednika GZ ZSD Žuntar Janko-ta