Gasilska zveza zgornjesavinjske doline 60 let

V petek 15.05. 2015 je bila jubilejna proslava 60.obletnice obstoja in delovanja gasilske zveze zgornjesavinjske doline.Proslava se je odvijala v dvorani kulturnega doma v Nazarju s pričetkom ob 18.uri. Udeležili so se je vsi predstavniki vseh PGD, župani vseh sedmih občin predstavniki  GZS, ministrstva za zaščito in reševanje, sosednje GZ, upravne enote Mozirje.  Zveza ima 3245 aktivnih članov od tega operativnih članov 670, v zvezo je vklučenih 15 prostovoljnih društev iz 7 občin Zg. Savinjske doline. Poudariti je potrebno, da vse od ustanovitve zveze leta 1955 ko je bila ena občina do danes ko je ta teritorij  razdeljen na sedem občin število prostovoljnih društev v zvezi ostaja isto. Gledano po kategorijah je v zvezi 8 PGD 1. kategorije (Pobrežje ob Savinji, Grušovlje, Okonina, Radmirje, Nova Štifta, Bočna , Šmartno ob Dreti in Gorica ob Dreti) 6 PGD 2. kategorije (Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno ob Savinji, Luče , Solčava in Gornji Grad) ter PGD Mozirje, ki je v 3. kategoriji.
Proslavo je vodil Franci Kotnik, uvodni pozdrav pa je imel gostitel župan Matej Pečovnik. Slavnostni govornik pa je bil predsednik gasilske zveze zgornjesavinjske doline Janko Žuntar. Podelilo se je kar nekaj priznanj GZ ZSD, med posameznimi podelitvami in govori pa so bili glasbeni vložki učencev in učiteljev glasbene šole Nazarje. Najvišja prinanja zlato plaketo so dobili naslednji: Jože Zlatinšek iz PGD Mozirje, Franc Miklavc iz PGD Bočna, Bogomir Strašek  in tovarna BSH Nazarje
Po zaklučku uradnega dela je bila ob zakuski v predverju in mali dvorani priložnost za neformalno druženje in pogovore.

Več slik v "Foto galeriji"

Sv.Florjan2015

Tudi letos so se dne 4.maja 2015 v organizaciji PGD Šmartno ob Dreti vsa tri društva prostovoljnih gasilcev občine Nazarje udeležile svete maše  ob godu sv.Florjana zavetnika gasilcev.

Nekaj slik;avtor Meri Gluk

Mlaj 2015

Tudi nazarski gasilci smo danes 27.04.2015 postavili lep mlaj.

Pa tudi v Žlabru sta dva lepa mlaja. Češtitke tako Majdi kot Zoranu.

Za smeh v otroških očeh 2015

Gasilci PGD Nazarje smo tako kot vsako leto tudi tokrat pomagali pri usmerjanju prometa in požarnemu varovanju dobrodelnega Projekta, ki so ga poimenovali »ZA SMEH V OTROŠKIH OČEH«,  to je tradicionalen projekt, s katerim si, ob sodelovanju učenk, učencev, staršev in zaposlenih na Osnovni šoli Nazarje ter ob močni podpori gospodarstvenikov in lokalne skupnosti, prizadevajo otrokom Nazarske šole zagotoviti brezplačno šolo.
Še nekaj slik:Avtor slik Meri Gluk

Posvet

Dva člana PGD Nazarje sta se 23.01.2015 udeležila posveta enot širšega pomena, ki se je vršil v izobraževalnem centru na Ig-u. Tema posveta je bila analiza časovne pokritosti izvajanja dejavnosti širšega pomena in ugotovitve, ter druga zelo pomembna točka to je psihološka pomoč za reševalce.