Voščilo GZS

Srečno 2016

Člansko tekmovanje v Gornjem Gradu 2015

21.06.2015 je potekalo člansko tekmovanje GZ ZSD v Gornjem Gradu. Tekmovanje se je odvijalo na travnatem igrišču v bližini bencinske črpalke pri Gornjem Gradu. PGD Nazarje sta zastopale dve ekipi in sicer članska A ekipa, ki je dosegla 7.mesto in članska  B ekipa, ki je dosegla 3. mesto.

Ekipa A

Ekipa B

Prevzem pokala -desetar ekipe B

Člani PGD Nazarje na 90.letnici PGD Grušovlje

Člani PGD Nazarje smo se udeležili 90. let delovanja PGD Grušovlje. Svečanost je potekala na športnem poligonu v gmajni pri Grušovljah. Slavnostni govorniki so orisali gasilsko pot društva od ustanovitve do danes. Podelili so zahvale donatorjem in odlikovanja zaslužnim članom društva. Ob tej priliki so tudi predali v uporabo novo moštveno vozilo GVM-1 in nekaj gasilske opreme. Po uradnem delu je na veselici igral ansambel Toneta Rusa.

Slike je posnela Meri Gluk

Gasilska zveza zgornjesavinjske doline 60 let

V petek 15.05. 2015 je bila jubilejna proslava 60.obletnice obstoja in delovanja gasilske zveze zgornjesavinjske doline.Proslava se je odvijala v dvorani kulturnega doma v Nazarju s pričetkom ob 18.uri. Udeležili so se je vsi predstavniki vseh PGD, župani vseh sedmih občin predstavniki  GZS, ministrstva za zaščito in reševanje, sosednje GZ, upravne enote Mozirje.  Zveza ima 3245 aktivnih članov od tega operativnih članov 670, v zvezo je vklučenih 15 prostovoljnih društev iz 7 občin Zg. Savinjske doline. Poudariti je potrebno, da vse od ustanovitve zveze leta 1955 ko je bila ena občina do danes ko je ta teritorij  razdeljen na sedem občin število prostovoljnih društev v zvezi ostaja isto. Gledano po kategorijah je v zvezi 8 PGD 1. kategorije (Pobrežje ob Savinji, Grušovlje, Okonina, Radmirje, Nova Štifta, Bočna , Šmartno ob Dreti in Gorica ob Dreti) 6 PGD 2. kategorije (Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno ob Savinji, Luče , Solčava in Gornji Grad) ter PGD Mozirje, ki je v 3. kategoriji.
Proslavo je vodil Franci Kotnik, uvodni pozdrav pa je imel gostitel župan Matej Pečovnik. Slavnostni govornik pa je bil predsednik gasilske zveze zgornjesavinjske doline Janko Žuntar. Podelilo se je kar nekaj priznanj GZ ZSD, med posameznimi podelitvami in govori pa so bili glasbeni vložki učencev in učiteljev glasbene šole Nazarje. Najvišja prinanja zlato plaketo so dobili naslednji: Jože Zlatinšek iz PGD Mozirje, Franc Miklavc iz PGD Bočna, Bogomir Strašek  in tovarna BSH Nazarje
Po zaklučku uradnega dela je bila ob zakuski v predverju in mali dvorani priložnost za neformalno druženje in pogovore.

Več slik v "Foto galeriji"